Honlapunk a kényelmesebb kezelés érdekében sütiket használ. Kezelésükről bővebb tájékoztatást kap Adatvédelmi irányelveinben.

Községünkről

Kategória: Honlap elemek
Megjelent: 2019. június 06. csütörtök, 22:07
Találatok: 3981

Tornyiszentmiklós fekvése:

Tornyiszentmiklós község Nyugat-Magyarországon, a Nyugat-Dunántúlon, Zala megye délnyugati sarkában, a horvát és szlovén határ közelében fekvő falu. Lentitől 15 km-re található. Az M-70es autóút a község mellett halad el.

Szomszédjában lévő települések: Kerkaszentkirály, Dobri, Tormaföld, Lovászi, az erdő révén Kerkateskánd, Gosztola, Lendvadedes és Szlovénia.

1992-tő nemzetközi határátkelő üzemel. 2007. december 21-től pedig az Európai Unió Schengeni egyezménye eredményeként bárhol, ellenőrzés nélkül átléphető az államhatár.

Tornyiszentmiklós története:

Tornyiszentmiklós két falu, Kerkaszentmiklós és Lendvaújfalu községből egyesült. A két falu múltja ma úgy él a nép ajkán, mint Szentmiklós (azaz Kerkaszentmiklós) és Újfalu (azaz Lendvaújfalu). 1937. február 10-én Kerkaszentmiklóst és Lendavaújfalut közigazgatásilag összevonták, Tornyiszentmiklós megnevezéssel.

A település első fennmaradt okleveles említése 1239-ből való, amikor a gosztolai föld határjárásában faluként említik „ville Scenmiclós” néven.

Önkormányzati jelképek:

1998. augusztus 20-án a nemzeti ünnepen került sor a falu címerének és zászlajának avatására és felszentelésére.

Címer: Tornyiszentmiklós község címere álló, háromszögű, vörössel és kékkel hasított pajzs. Az elülső vörös mezőben pajzsláb, felette a pajzsláb vonalán álló, két szinten pártázott ablakos, nyitott kapuíves ezüst őrtorony, csúcsos tetején zászlóval. A hátulsó kék mezőben hullámvonallal határolt ezüst pajzsláb, felette a pajzsláb vonalából növekvő helyzetben Szent Miklós alakja arannyal, a Szent püspöki ornátusban, jobbjában pásztorbotot, baljában könyvet tart. Süvegezett fejét glória övezi. A pajzsot két oldalról egy- egy, szárukon keresztbe tett, hét – hét arany makkterméssel ékesített zöld tölgyfaág kíséri.



A zászló: Fehér selymen középen a címer. A címer alatt lebegő hármas tagolású, fecskefarok-végződésű íves arany szalagon feketével nagybetűs TORNYISZENTMIKLÓS felirat. A településnév előtt és után egy – egy díszpont.